web analytics
İçeriğe geç
Anasayfa » Faydalı Bilgiler » Su Kaçağı Tespitinde Erken Davranabilirsiniz

Su Kaçağı Tespitinde Erken Davranabilirsiniz

Su Kaçağını Erkenden Tespit Edebilirsiniz

Su Kaçağı Önlemi Alarak Fatura Maliyetinizi İndirebilirsiniz

Bizlere telefonla yada web sitemiz üzerinden ulaşan müşterilerimizin en çok sorduğu sorulardan birisi su kaçağı‘nın nasıl tespit edilebileceğidir. Aslında bu kaçaklar bazen su sızıntısı şeklinde veyahut açıkta görünür şekilde damlama şeklinde meydana gelmektedir. Öncelikle ilk ve zor olan olasılıktan bahsedelim.

Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Eğer açıkta damlayan, sızdıran, göllenme yapan, sürekli nemli olan bir alanınız yoksa işiniz biraz daha zor diyebiliriz. Çünkü bu gizli su sızıntısını farkedebilmeniz için ya alt kat komşunuzun size şikayete gelmesi gerekir yada su faturanızın diğer aylara göre oldukça kabarık gelmesi ile rahatsız olarak şüphe duymaya başlamanız ile farkedebileceksiniz. Bu kaçaklar maalesefki görünebilir alan dışında bir yerlerden, nipel çatlağı, boru kırılması, gider şişmesi gibi sebeplerden olur. Dolayısı ile bir su tesisatçısına ihtiyaç duyacaksınız. Fakat gözünüz korkmasın, gerek hızlı servis ve gerekse uygun ücretler ile Görükle Bizim Çilingir bu konuda hizmetinizde, çekinmeden bize ulaşabilir ve fiyat alabilirsiniz.

Bir diğer tespit yöntemi ise sizlerinde görüp farkedeceği bir su kaçağı sızıntısıdır. Ki bu şekilde olabilecek kaçaklar; damlatan musluklarınız, gitmeyen ve şişen giderleriniz, lavabo altından akan su sızıntıları, su akış sesi veren ve boşa akan klozet sifonunuz gibi yerle rolacaktır. Bunları farkettiğiniz an tedbir alıp gerekli onarımı yapar/yaptırırsanız komşunuz size şikayete gelmeden veya su faturanız kabarık gelmeden önleminizi almış olacaksınız.

Beyaz Bir Peçete Size Su Kaçağını Gösterebilir

Evet yanlış duymadınız, beyaz bir kağıt peçete ile akmasından, damlamasından, sızdırmasından şüphelendiğiniz  yerleri tutarak ıslanıp ıslanmadığına bakarak gerekli tespiti yapabilirsiniz. Elinizle yoklamaya çalışmayınız, çünkü insan eli bazı hassas tespitlerde yanılabilir, renk kontrastı sağlayamadığı için şeffaf bir renge tepkimede ve su kaçağı tespitinde yanılabilir. Örneğin banyo musluğunuzun dibinden akıtabilme ihtimalinden şüpheleniyorsanız mutlaka beyaz kağıt bir peçete ile oraya sürterek ıslanıp ıslanmadığına bakınız.

 

 

Phone icon
0534 587 71 67
İletişime Geçin
WhatsApp icon
0534 587 71 67